2 Temmuz 2019 Salı

2 TEMMUZ GÜNEŞ TUTULMASI

Babil zamanlarında tutulmalardan çok korkulurmuş hatta Güneş kralı temsil ettiği için güneş tutulmasında yalnızca kralın başına bir şey geleceği düşünülürmüş bu nedenle tutulmanın gerçekleştiği gün etkisi geçene kadar  kralın yerine vekaleten biri geçermiş. Böylelikle gerçek kralın  bu etkiden korunduğuna inanılırmış.


Aslında tutulmalar artık zamanı gelmiş olan konuları gösterir. Bitişleri ve yeni başlangıçları tetikler. Kadersel ve harekete geçirici etkileri vardır.

2 Temmuz’da Yengeç burcunun 10 derecesinde gerçekleşecek olan tam güneş tutulması ise yengeç burcu konuları olan aile, vatan, güvenlik  ve evle ilgili  temaların ön plana çıkacağını gösteriyor. 

Tutulma haritasının yükseleni Kova ve klasik yöneticisi  Satürn 12.evde güney ay düğümü ve pluto’nun ortasında olması engellenmeleri, kısıtlanmaları, sorumluluklar altında kalmayı gösterirken bu kısıtlanmadan zorda olsa bireyleşerek özgürleşerek ve özgürleşirken kendi  duygusal güvenliğimizi de göz önünde tutarak Yengeç’in sağlıklı yönlerini kullanabilir ve zorluklara rağmen hayatımızda yeni bir sayfa açabiliriz.  
Yengeç burcu öncü bir burç olduğu için etkilerini de hızlı bir şekilde görebiliriz.


Bu tutulma aynı zamanda 127 Numaralı saros ailesine ait bir tutulma yani 18 yılda bir aynı noktada gerçekleşiyor. 2001 yılında yaşadığınız temayı düşünürseniz bu tutulmanın hangi tema üzerinde olacağını az çok anlayabilirsiniz. Tabii ki diğer gezegenlerin konumları çok başka olduğu için farklı etkileri olacaktır ama ana temasını anlayabilmeniz için 2001 yılında hayatınızda açılan yeni sayfaları, olan olayların genel temasını düşünebilirsiniz.

Dünyasal açıdan bu tutulmanın geçmiş yıllarda gerçekleştiği zamanlara bakıldığında ise ekonomi ve finans anlamında zorlanmalar olduğu görülüyor. Bu yılda aynı etkinin görüleceğini veya zaten görüldüğünü ve devam edeceğini  söyleyebiliriz.


Tutulmaların etki alanları kişisel haritalara göre belirlenir. Haritanızda hangi alandaysa hangi gezegenlere dokunuyorsa o noktaları çalıştıracak demektir. Hayatınızda açmanız gereken sayfaların belki  de kadersel olarak açılacağını gösteriyor.


Kişisel haritalarda kaçıncı evinizde olduğu kadar karşıt ev de önemlidir. Eğer 1evdeyse -7.eve de açı yapıyor demektir eğer natal haritanızda tutulmanın olduğu evdey veya karşıt evde bir gezegen de varsa etkisi daha güçlüdür.
Haritanızda ne kadar noktaya dokunuyorsa o kadar etkilidir. 
 Gezegenler dışında köşe noktaları da çok önemlidir.  Bu noktalar asc (yükselen) mc(tepe noktası) dc (alçalan) ve Ic (nadir veya ayakucu) Tutulma 10 derecede gerçekleştiği için haritanızda + - 5 dereceyi göz önünde bulundurarak tutulmanın ne kadar etkisinde olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme