7 Mart 2019 Perşembe

URANÜS BOĞA BURCUNDA; 7 YILLIK DÖNGÜUranüs’ün boğa burcuna girmesi ve 7 yıl boyunca boğa burcunda kalacak olması yalnızca boğa burcundakileri etkilemeyecek, boğa burcunda kişisel gezegenleri olanları, hassas noktaları olanları da kendi haritalarına göre etkileyecek ama daha da önemlisi en az etkilenecek olanlar için bile önemli bir transit çünkü bu tür kollektif gezegenlerin etkileri de kollektif olur. Yaşanılan dünya değişirse, çevre değişirse hepimiz bu değişimleri deneyimleriz.

Mesela Uranüs bir önceki burç olan koç burcundayken “ben” teması öne çıktı. ”Ben” demenin bencillik olmadığını öğrendik. İsteklerimizi ön plana almayı, kendimizi öne çıkarmayı öğrendik.
Biz yapamasak bile çevremizdeki kişilerin nasıl yaptığına şaşırdık ama sonra alıştık. Yaşam koçları, kişisel gelişimler
 “ben” olmayı destekledi, selfie-özçekim kavramı dahi bu süreçte ortaya çıktı, kendi isteklerinin peşinden gitmek ve kendini ortaya koymak, “ben” diyebilmek de bu dönem içinde hepimizin hayatında bir şekilde girdi.

Koç burcundan bir önceki Uranüs transiti ise balık burcundaydı.  “Bir” olmak, kendinden büyük bir gücün olduğunu kabullenmek, spiritüellik gibi  temaları kapsayan balık burcundan Uranüs geçerken yoga, meditasyon, bilinçaltı çalışmalarının önem kazandığı, soyutluğun ve düşünce gücünün arttığı dönemlerdi. Mesela secret kitabı da uranüs balık burcundayken çıkan kitaplardandır.

Yani bu tür kollektif gezegenlerde dünyanın yöneldiği alan değişiyor, bu defa ise boğa burcunda, bu 7 yıllık döngüde boğa burcunun temaları olan para, maddiyat, dünya, doğa, tabiat, bedensel olan şeyler, fiziksel ve somut değerler ön plana çıkacak.  

Uranüs yeniyi getirirken eskiyi, artık işlevini yitirmiş olan yapıları yıkar. Uranüs’ün ne yapacağı tahmin edilemez olsa da en azından ani ve birden olacağını biliyoruz. Boğa sabitliği, güvenilirliği gösterirken, Uranüs devrimi ve özgürleşmeyi getirecek bu özgürleşmeyi ise özellikle parasal, maddesel bağlılıklarda göreceğiz.
Boğa’nın aman yerimden kımıldamayayım da rahatım ve düzenim bozulmasın anlayışını ve bildiğimiz anlamdaki güvenlik anlayışımızı değiştirecek. Bilinen yolların güvenliğinden bizi çıkartacak. Bilinenin dışında para kazanma şekilleri, kendi üretkenliğini, yaratıcılığını kullanarak, hayatını kazanma şekilleri görülebilir. Paranın anlamını, değerini değiştirebilir. Büyük plazalardan daha bireysel yapılara geçilebilir, farklı iş kollarını duyabilir hatta deneyebiliriz.

Hayatımızda bu şekilde bir düzen bozulması oluyorsa ve bu bizim korkularımızdan, güvenlik sınırımızın dışına çıkmak istemememizden kaynaklanıyorsa aslında bu bizim için doğal değişim zamanının geldiğini ama biz harekete geçemediğimiz için hayatın bizim için harekete geçtiğinin göstergelerindendir.
Değişime direnmek yerine birlikte hareket etmek, konfor alanından çıkıp kendi üretkenliğinle var olmak, yeteneklerine güvenmek, kendini kapattığın maddesel dünyadan özgürleştirmek ve maddesel güvenlik anlayışını değiştirmek Uranüs Boğa burcundayken yaşayacağımız temalardır.

Boğa burcu doğayı ve tabiatı, yeryüzünü de simgelediği için Uranüs’ün beklenmedik enerjisi burada da fiziksel olarak görülebilir.


Kişisel haritalarda bu ani değişimler hayatın farklı alanlarında da görülebilir. Uranüs’ün dokunduğu gezegenler ve ev alanları bu değişimlerin hangi alanlarda olacağını gösterir.

Gözde Kaygusuz
Kaynak: Astroloji Dersleri-Barış İlhan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme