30 Ocak 2019 Çarşamba

GÜNEŞ BURCU
Astrolojiye dair en çok bilinen Güneş burcudur. Ben ikizlerim derken aslında güneş burcumuzdan bahsederiz. Senin burcun ne dediğimizde aslında sorduğumuz kişinin Güneş burcunun ne olduğudur.
Güneşi en basit haliyle düşündüğümüzde sıcaklığıyla, ışığıyla dünyaya yaşam verir.
Bütün bitkiler, ağaçlar, yeryüzünün doğası Güneşle birlikte canlanır.

Güneş yaşam kaynağıdır. Astrolojide de Güneş kişinin kimliği, özü, çekirdeği olarak ifade edilir.
Tıpkı ışığının her şeyi aydınlatması, geceyi gündüze çevirmesi gibi, astrolojide de bilinenle, görünenle yani bilinçle ilgilidir.

Güneş burcumuz neyse o olabilmek, kim olduğumuzu fark edip bilinçli bir şekilde geliştirmeye çalışmalıyız.

Sanılanın aksine bir insanın yay burcu olması yani Güneş burcunun yay'da olması o kişinin tamamen yay olduğunu göstermiyor. (zaten birden fazla gezegenin haritanızda yerleşmesi nedeniyle kimse tek bir burçtan oluşamaz)
Hatta bu kişi yay burcunun konuları olan deneyimi, macerayı, öğrenmeyi, kendi deneyimine göre bir hayat felsefesi oluşturmayı, iyimserliği hayatına katmakta  dahi zorlanabilir.
Bu da demektir ki kişinin yay burcunun temalarını öğrenip bilinçli bir şekilde geliştirmesi gerekiyor.

Güneş burcunu özümüz olarak düşünebiliriz ama bu öz herkeste farklı şekillerde ifade bulacaktır.
Güneşi yay olan birisinin örneğinden devam edelim, kısaca yay burcunun içerdiği temalar olan öğrenme, inançlar, deneyimlemek, kendi hayat görüşünü oluşturma gibi  temalarda düşünebiliriz.

Kimisi dünyayı gezegerek öğrenerek, kimisi inanç teması ile dine yönelebilir, spritüel başka bir şeye yönebilir, veya inançsızlık dahi inanç temasının içindedir. aşırıya kaçıp bir konuda çok katı görüşleri olan biri de yay temasındadır ama olumsuz tarafındadır. Yalnızca kendi bildiğini sanan kendi inandıklarını fanatikçe savunan biri de yay temasındadır ama olumsuz tarafındadır ve bu fanatikliği her şeye uyarlayabiliriz.

Aslında sonsuz farklılıklar içerse de her zaman burcun temasına bakın, o zaman o burcun temasında olan bir şeyin ne şekilde ifade bulduğunu görebilirsiniz.
Eğer bulmamışsa zaten kişide bir tatminsizlik olur çünkü Güneş bizim özümüz olduğu için kim olduğumuzu henüz keşfedememişiz demektir.
Gözde Kaygusuz


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme