20 Kasım 2018 Salı

TRANSİT MARS BALIK BURCUNDA
Harekete geçme ve savaşma biçimimizi gösteren Mars 2 ocak 2019’a  kadar balık burcunda kalacak.
Mars astrolojide tetikleyicidir, dokunduğu yeri de harekete geçirir. Balık burcunda olduğu süre boyunca  başlanan işlerde belirsizlik, değişkenlik, kararsızlık görülebilir. Hedeflere ulaşmaya çalışırken ilginin dağılması ve enerjiyi tek bir yöne odaklamada sorun yaşanabilir.

Daha çok kaçmaya yönelebiliriz.  Başlamamız veya bitirmemiz gereken bir şeyi sürekli ertelemek, kendimize bahaneler uydurmak, bizi gerçeklikten uzak tutacak şeylere daha fazla zaman ayırmak,
mesela sürekli dizi-film izleme veya alkol almak, kitapların, romanların dünyasında kaybolmak gibi  bir şekilde gerçek olmayan dünyaya kaçma yolu sunan şeylere çekilebiliriz.
Bunları yapmakta sorun yok tabii, eğer harekete geçmenize engel olmuyor veya gerçek hayattan kopmanız için bir araç değillerse.
Aslında her tür bağımlılığa dikkat etmekte fayda var.

Başka birinin yapmamız gerekenleri yapmasını isteyebiliriz, kurtarılmayı bekleyen bir kurban gibi kendimize acımak daha kolay gelebilir. Kurtarıcı olmak için harekete geçerken kendimizi kurban edebiliriz. Harekete geçtiğimiz konularda aldanma-aldatılma yaşayabiliriz.  

Kabullenici olmak, akışa bırakabilmek, hoşgörüyle ve şefkatle başkalarına yardım için harekete geçmek ise sağlıklı kullanımı.

Kendi haritanızda kişisel olarak etkisi anlayabilmek için; Mars doğum haritanızda hangi yaşam alanına giriyor ?
Mars’ın yönettiği Koç ve Akrep haritanızda hangi evlerde? Natal Marsınızla olan açısı nasıl? Ve hangi kişisel gezegenlerinize dokunuyor?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme