15 Kasım 2018 Perşembe

MERKÜR RETROSU 17 KASIM-6 ARALIK 2018
Merkür zararda olduğu yay burcundayken Retro yapacak. Merkür’ün fonksiyonu olan düşünme, algılama, iletişim kurma biçimimiz Yay’ın filtresinden geçiyor.  Zararda olma nedenlerinden biri , Yay burcunun inançlarla ilgili olması nedeniyle Merkür’ün rasyonel akıl, algılama fonksiyonunu objektiflikten uzaklaştırarak inançlarla güdülemesi.  Retro olması ise düşüncelerin, fikirlerin içe dönük olabileceğini gösterirken bozuk olan fonksiyonu daha da bozabilir. 
Dikkat edilmesi gerekenler;

“Benim kanılarım, varsayımlarım doğru” diyerek tek taraflı düşünmek
Düşüncelerde önyargı olması veya işin aslını bilmeden varsaymak
Yalnızca kendi inançlarını doğru kabul etmek
İnanılan şeyi mantığa oturtmaya çalışmak
Konuşmalarda, düşünceleri ifade ediş biçiminde fanatikliğe kaçmak
Patavatsızlık
Aşırı iyimserlik
Başkalarına kendi inancını, fikrini, düşünceni dayatmak
Aslında bunlar merkür'ün yay burcundaki gölgeleri ama retroya girdiği için bu gölgeleri daha fazla görebiliriz.
Merkür retrosunda iletişimde çıkabilecek olan problemlere ek olarak bir de Yay burcundaki gölgeler eklenince hem yanlış anlama/anlaşılma hem de yalnızca kendi tarafından bakıp kendini savunma halinde olabiliriz.

Başkalarının fikir ve inançlarına hoşgörü göstermek,
Önyargı oluşturmadan önce anlamaya çalışmak,
Gerçeği göremeyecek şekilde kendi inandıklarımızı savunmak yerine farklı perspektiflerden de bakmaya çalışmak ise farkında olarak yapabileceklerimizdir.

Bu dönemden kendi haritasında Merkür’ü güçlü durumda olanlar daha az etkilenebilir. 
Merkür’ü Yay ve Balık olanlar ise en çok etkiyi alabilir. Merkür’ün  haritanızda yönettiği evler ,yani İkizler ve Başak ile başlayan evlerin konularında problemler çıkabilir. Örneğin 10.ev merkür tarafından yönetiliyorsa, 10.ev ikizler veya başaksa, kariyer konularında, iş yerindeki otorite figürleriyle ya da anneyle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. 

İletişimle ilgili konularda genel anlamda sorunlar, yanlış anlamalar, problemler görülebilir. Elektronik eşyaların bozulması ise bunlardan sadece biri.  Yeni başlangıçlar yapmak yerine daha çok yeni başlangıçlarda problem çıkmaması için eksikleri tamamlayabileceğimiz bir hazırlık dönemidir.

Bu dönemi  kendi içimize dönebileceğimiz,  yönettiği ev konularıyla ilgili yarım kalan işleri tamamlayabileceğimiz, çıkan aksaklıkları gidererek sağlamlaştırabileceğimiz bir dönem olarak değerlendirebiliriz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme